1993’ün en uzun gecesi yaşanırken, uzayın belirsiz bir noktasında sıcak bir rahimden dışarı çıkarak büyük yolculuğuma başladım.

Çok odaklı bir eğitim hayatı geçirdiğim ilköğretim ve liseyi Zonguldak’ta okudum. Zonguldak Fen Lisesi’ni birinci bitirdikten sonra 2012’de girdiğim üniversite sınavlarında ülkedeki en iyi iki yüz öğrenci içine girerek Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne tam burslu olarak yerleştim. Beşinci sınıfta, tıp fakültesine hala devam ediyorum. Akademik çalışmalarımın yoğunluğunu üniversitede sanat ve yaşam deneyimiyle değiştirdim.

2013’te Üzüm Dalları, Güneş ve Güz isimli şiir kitabım yayımlandı.
Yine 2013’te ilk uzun, sırtçantalı yolculuğuma çıktım. O günden sonra benimle olan sırtçantasıyla bugüne kadar 30 ülkenin toprakları üzerinden geçtim, yürüdüm ve uyudum. Bu yolculuklarımı oldukça düşük bütçelerle, çoğu zaman para kullanmadan ve 20.000 km’den fazla otostop çekerek gerçekleştirdim.

Ağustos 2015’te İzlanda’da oluşturduğum bir fikirle, Eylül 2015’te hayata geçen A Tea With 10.000 People -10.000 İnsanla Çay- projesine başladım. Temelde 198 ülkeyi dolaşarak 10.000 insanla tanıştığım bu projede şimdiye kadar 140’un üzerinde ülkeden binlerce davet aldım.  Proje ile birlikte ziyaret ettiğim 15 ülkede binden fazla insanla tanıştım.
A Tea With 10.000 People , ulusal ve uluslararası medya kanallarında yoğun ilgi gördü. TRT World Mart 2017’de projeyi İngilizce bir röportajla hikayeleştirerek dünyaya duyurdu.

 

2016’da bu projeye bir Türkiye turu planlayarak ismini Benimle Bir Çay İçer Misin Türkiye? koydum. Bu turda İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Bursa ve Mersin’e gidip büyük buluşmalar düzenledim.
Aralık 2016’da gezginleri, sanatçıları ve fikir insanlarını bir araya getirerek “göçebe bir yaşam deneyimini paylaşmak” amacıyla Kuzey Göçebeleri‘ni kurdum. Seslendirme alanında çalışmalar yaptım. Şiir ve sesli kitap kayıtları yayınladım.
Yeni kitabım Nehir Yolcusu, Eylül- Ekim 2017’de yayınlanacak.
Bugünlerde müzik grubumla serbesteleyeceğim albüm ve yeni bir kitap üzerine çalışmalarıma ve ülkelere doğru ziyaretlerimde yeni insanlarla tanışmaya devam ediyorum.

Yol düşüncesini, alternatif yaşamları, doğayı ve insanı önemsiyorum. Bu coşkun ve aykırı geçişle, bir gezegenin üzerinde aldığım nefesleri bir hikayeye dönüştürüyorum.

 

“Anlatacaklarımı gerçekten dinleyecekseniz, herhalde önce nerede doğduğumu, rezil çocukluğumun nasıl geçtiğini, ben doğmadan önce annemle babamın nasıl tanıştıklarını, tüm o David Copperfield zırvalıklarını filan da bilmek isterseniz, ama ben pek anlatmak istemiyorum. Her şeyden önce, ben bu zımbırtılardan sıkılıyorum.”    

Çavdar Tarlasında Çocuklar

Burada anlatılanlar düzenin dışında öfkeli ve eğri bir hayat sürenlere, yolda kimliklerini kaybedip kendini yeniden yaratanlara adanmıştır.                          


Beni Takip Edebileceğiniz Sosyal Medya Kanalları:

Facebook Sayfası
Instagram
Twitter
A Tea With 10.000 People